Netflix ve Amazon Prime

Evde çocuklar olunca sinema ziyaretlerimiz genelde onlara hitap edecek filmlere yönelik oluyor. Beş kişilik bir aile olduğumuz da düşünülürse bir sinema günü oldukça pahalıya patlayabiliyor. Geçtiğimiz kış düşündük taşındık netflix ve amazon prime' a üye olduk. Artık istediğimiz film ve dizileri evde ve istediğimiz saatte izleyebiliyoruz. Kimi aylık ödediğimiz paraya dahil, kimine biraz daha ödememiz gerekiyor; özellikle yeni film olunca.
Netflix bir Amerikan firması. Birçok film ve dizi izlenebiliyor. Biz Avusturya' da aylık 8 euro ödüyoruz. Bir sinema biletinin 15-20 euro arası olduğunu düşünürsek, bizim için çok karlı. Ayrıca eşimle çocuklar uyuduktan sonra rahat rahat istediğimiz filmi izliyoruz. Yetişkin ve çocuk olmak üzere iki ayarı var. Çocukların televizyonuna sadece çocuk seçeneğin kaydettik. Gerçekten her çocuğun yaşına uygun seçenekler bulmak mümkün. Üstelik bence en olumlu yanı reklam olmaması film aralarında.


netflix


Amazon prime biraz daha farklı bir uygulama. Eğer amazon üyesi iseniz yılda 49 euro ile amazon prime üyeliği alıp, yaptığınız birçok alışverişte ayrıca posta ücret ödemiyorsunuz. Bu üyelik karşılığında smart tv ile amazon filmlerinden çoğunu ücretsiz izleyebiliyorsunuz. Biz amazon üzerinden çok alışveriş yaptığımız için işimize geldi çünkü 1 euroluk sipariş de olsa yüksek posta ücretleri isteniyor. Artık bunu ödemekten kurtulduk ve iki sinema bileti parası ile tüm yıl hem avantajlı alışveriş, hem de film dizi izleme olanağını bulduk.


amazon prime

Amazon prime ' ı 30 gün boyunca ücretsiz olarak denemek isterseniz buraya bakabilirsiniz. 30 gün sonunda ister üzeliğinizi iptal eder, isterseniz ücretli olarak devam edebilirsiniz.

21 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çok mantıklı olmuş Deryacım :) İyi seyirler :)

  YanıtlaSil
 2. Bir bilet 15 euro! Sinemada izlenen film kötü çıkarsa insanın yüreğine oturur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii tl ile karsilastirmamak lazim ama burasi için bile pahali.

   Sil
 3. Amazon Prime çok karlı olmuş o_O TR'ye de nexflix geldi sanırım ama yok tivibu yok dijiturk kullanmaktan alamadık ki :D Birde aylık 20-30 tl üyelik parası veriyoruz sinema paketindeki en yeni film 2-3 yıllık, o da arada bir. Tahattüt vermemiş olsak, kapattıracağım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunlarda eski yeni karisik geliyor arada güncelliyoröar.

   Sil
 4. Unutmuştum Netflix'i bi araştırayım. Buradaki şartlarını hiç bilmiyorum. Bize de lazım :)

  YanıtlaSil
 5. Bir sinema bileti 15-20 Euro mu?! :D Şoktayım. Hakikaten film kötü çıksa insanın içine oturur. :D Gün içinde Nexflix ile ilgili okuduğum üçüncü yazı oldu. Sanırım Türkiye'ye yeni geldiği için sıkça duyacağız. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canim burda da hayat pek ucuz degil.

   Sil
 6. Amazon'a üye değilim ama yeğenim sayesinde Netflix'i tanıdım. Bir dolu film, dizi izledim. Halen Uzay Yolu'nun eski bölümlerini izliyorum. Gerçekten güzel.

  YanıtlaSil
 7. Mantıklı bir tercih olmuş keyifli seyirler.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski