Hediyeler Geldi Emzik Gitti


Yeni oyuncağımı denemek için artık yazar dururum. Yılın son akşamı nasıl geçti? Bizim evde her zamanki gibi sakin bir aile akşamı idi. Yemeğimizi yedik, hediyelerimizi verdik Avusturya geleneklerinden biri olan ve yılın son akşamı dağıtılan minik şans figürlerimizi değiş tokuş ettik ve tabii geceyarısı ayakta kalanlarla havai fişeklere baktık. Avustuya’ lılar havai fişek atmayı pek sever. Neredeyse yarım saat sürdü. Terastan şampanyamızı patlatıp izledik.

Hediyeler geldi gelmesine ama Noel Baba hediyeleri bırakıp Karyacığın emziklerini çalmış Hay Allah! Yoksa kendini hala bebek sanan kızımın yüzü yara bereden kurtulamayacaktı. Off ilk geceyi emziksiz atlattık ya çok şükür, şimdi sırada bez işi var.

Babamız son iki yıldır işi gereği Avusturya Almanya arası mekik dokuduğu için artık temelli evden 5 dakika uzaklıktaki firma merkezine dönmüş olması yılın en büyük hediyesi oldu. Allah hiç bir aile bireyini birbirinden ayırmasın. Hepimiz bu sürede olgunlaştık ve her birimizin aile için değerini bir kez daha anlamış olduk.

Dünyada birçok acının yaşandığını ve yeni yıl kutlamasına karşı olanlar olduğunu biliyorum. Ama bütün acıları bir anda ortadan kaldıramıyoruz ne yazık ki ve bunları yaşatanlar da biz değiliz. Bütün bir yıl koşturup duran çalışan insanların yeni bir yılın gelişini karşılamasının insan hayatında büyük bir moral ve motivasyon kaynağı oldunu düşünüyorum. Hayata devam edebilmek için yeni güçle dolmak gibi. Yeni yıl yeni umutlar demek.
Tüm dostlara tekrar mutlu bir yıl dilerim.

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hay Allah karyanın emzik gitti :)
  eşiniz uzağa gidip gelince hep yük sorumluluk size bindi tabii iki çocuk ev yinede güzel idare etmişsiniz . İnancınız yardımcı olmuş . Başarmışsınız ve sonunda düzene girmiş .
  . Ben uykuyu iyice açmadan yatar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili siyah kugu insan zorluklar yasadikca güçleniyor hayatta. Emzik isi de iyi oldu alisti artik.

   Sil
Daha yeni Daha eski