Bizim Evin Halleri - Bloglu Yaşam

Hiç programımda yokken aklıma düştü yazmazsam çatlarım en iyisi yazayım unutmadan. Arkadaşlar bu blog işine başladım başlayalı bizim evin hali harap. Bütün ev işleri birbirine girdi. Gün içinde çabuk çabuk halledeceğimi hallediyorum sonra ver elini blog, spor programları v.s. Anlayacağınız pasaklı bir kadın oldum çıktım. İyice kaptırdım kendimi bu blog işine.delikizinbohcs
Evimiz hafiften bu hali almaya başladı


Geçenlerde yürürken dırt dırt mesaj geliyor kızım bir şey söylemiş duymamışım. Eşim de ' Bekle kızım annen iki spor programı göndersin, birkaç yorum yazsın, bir iki yazı yayınlasın o zaman konusuruz'. Amaaan ne utandım ne utandım. Hiç farkında değilim bazen telefona o kadar dalıyorum ki... Mesaj geliyor, o olmasa bir yerlere yorum yazıyor kendi yorumlarımı okuyorum. Bir yandan da kadınlar gece gündüz 'Derya abla şu videonun şurasındaki hareket nasıl olacaktı' tarzında sorular sorunca trafik karmakarışık oluyor.

İlginizi Çekebilir :  Bahçedeki Çalışmalarım

Ama inanılmaz da keyif alıyorum, manevi tatmini çok benim için. İki arada bir deredeyim yani. Eşimle film izleyelim diye amazon ve netflix aldık. Aksam çocukları yatırınca kafamıza göre bir şeyler izleriz diye. Artık telefonu yanıma almamı yasakladı. Almıyorum ama filmi mi izliyorum film mi beni izliyor bilemiyorum. İçim kıpır kıpır ay ya yorum geldiyse yayınlamak lazım, mesaj yazan var mı aklımda bin tilki. Çocuklar gibisin koca kadın diyeceksiniz ama eminim birçok blog yazarı da bloğuyla en az benim kadar ilgilidir. Bu bizler için bir hobi bile olsa hayatımızın büyük bir bölümünü kaplar hale geliyor bir süre sonra. Sınırlamaya çalışıyorum mesela şu saatte yorum yazarsın, şu saatte mesajlarına bakarsın gibi ama kendi koyduğum kurallara kendim de uyamıyorum . Hatta  bir iki kere sporumu kaçırdığım bile oldu bilgisayara dalıp.
Sizler de bu dertten muzdarip misiniz benim gibi? Yorumlarınızı çok merak ediyorum :)

65 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ben daha yolun başındayım o kadar mesaj olmasa da arkadaşların blog yazılarını okuma, yorum yazmak, gelen yorumlara cevap vermek bile baya vakit alıyor. Bir de benim ufaklık küçük, o varken de başka bir şeyle uğraştırmıyor. Tabi ancak iş yerinde boş kaldığım zaman ya da gece herkes uyuduktan sonra ikilere üçlere kadar zombiye dönüşüp girebiliyorum ;) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yorum için. Evet benim en küçük kızım 4 yaşına doğru başladım blog işine bebekken zor olur.

   Sil
 2. Merhaba Derya :))

  Ben sizler kadar yoğun olmasam da bir ara benzer sahneler yaşamadım değilim. Baktım ki kendimi fazla kaptırdım olaya, çektim el frenini ve biraz ara verdim. Hala ilgiliyim, yorum yapıp paylaşımlarımı aynı kalitede devam etmeye gayret ediyorum. Gerçek hayatta bazı vazifelerim ve sorumluklarım var. Onlara öncelik verip bana uyacak şekilde devam ediyorum. Bu şekilde daha mutluyuz :))

  Sevgiler <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki orta yolu bulmak en iyisi ben de işimi gücümü yapıp ailemle ilgilenmek zorundayım ama hem seviyorum hem de evde olduğum için bu zamanı ayırabiliyorum.

   Sil
 3. ay ne güzel anlatmışsın çoğunlukla bende durum aynı işyerinde bazen telefon düşmüyor elimden

  YanıtlaSil
 4. Blog ortamı samimi, arkadaşların yazılarını okumayı da, kendim yazmayı da çok seviyorum. Ben haftada bir yazıyorum, daha sık da yazılabilir ama kaliteli özenli olsun istiyorum. Tüm bunların dışında devamlı buralarda olup hayatımı aksatmak da istemiyorum. Neticede bacım, çok kaptırmamak lazım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de her gün yazamıyorum o kadar zaman ayıramıyorum zaten araştırmsı spor videolarını uygulamak tanıtmak zaman alıyor. Ama arkadaşlarla kurduğum iletişimi de seviyorum.

   Sil
 5. ben salona gidiyorum haftada 3 gün :) son 20 dakika bisiklete biniyorum orda naapıyorum? blog okuyorum, paylaşımlara bakıyorum:) eve geliyorum benim çocuğum yok ama 2 kedim var bazen öyle dalıyorumki yazılara ikisininde mama kabı boşalmış bakıyolar benden hayır yok tabak bardak ne gelirse önleri başlıyolar yerlere atmaya :) heh diyorum bunlar aç kızlar sabır geliyorum diyorum eğer hala gitmemişsem bu sefer ayaklarıma saldırıyolar kalksana öldük burda açlıktan diye :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ha haa kediciklere çok güldüm yazık zavallılara. Ben de yürürken bakıyorum kafamı kıracağım düşüp günün birinde.

   Sil
 6. Bende de durum benzerlik gösteriyor. Doğru dürüst iş yapamıyorum okumaktan ve yazmaktan.. Bakim kim ne yazmış diyorum hadi birde yorum atayım..Çalan telefonu sessize alıyorum ararım birazdan diye.. O ara mail geliyor. 'Amaaan beklesin canım daha mesainin bitmesine çok var' diyorum bir bakıyorum akşam olmuş. Üst üste binen toplantılar, bekleyen işler v.s. bir düzene oturtmak şart. Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet biryazı yayınlamakla bitmiyo tabii gelen yorumlra mutlaka yanıt veriyorum biraz gecikmeli de olsa, diğer blogları da gezmeye çalışıyorum ama bir işin gereği neyse o şekilde yapılmalı bence.

   Sil
 7. Ben henüz yeniyim. Bu yüzden sadece paylaşım yapıyorum. Ama buna rağmen blog'um vaktimin çoğunu alıyor. Senin bu kadar yoğunlukta işin çok zor Derya abla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karşılıklı iletişim çok önemli canım. Bu sayede hem bloğunu daha iyi tanıtırsın hem de yeni dostluklar edinirsin.

   Sil
 8. Ben başlarda günde bir yazmaya çalışıyordum ama dediğiniz gibi başından kalkamıyor insan öyle. Hem diğer blog yazılarını da okuyup, paylaşıp, yorum yazmaya gayret ediyorum. Bir yandan kitap okumam, film izlemem de lazım. Sosyalleşmeyi de unutmamak lazım gerçek anlamda. :)
  Yani sonuç olarak ben de yaşıyorum aynı şeyleri. Fakat düzene sokmaya çalışıyorum artık. Bir şeyleri iyi yaparken başka şeyleri kaçırmak istemiyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki herşeyi dengede yapmak en iyisi. Ben de ilk zaman her gün yazıyordum ama en iyisi az ve öz olması illa ki çok olması gerekli değil.

   Sil
 9. Valla bende sürekli kaç tık almışım takip eden olmuş mu diye devamlı sayfa yeniliyorum :) henüz yorum yağmuru yaşamıyorum ama senin yaşadıklarının bir kısmı bendede var. Ayrıca sürekli yeni bişiler tasarlama peşindeyim yada blog için konu veya konuk bulma işleri baya oyalıyor doğrusu :)

  YanıtlaSil
 10. Valla aynı durum bendede mevcut. Sürekli kaç tık olmuş kaç kişi takip etmiş diye sayfa yeniliyorum. Yeni konu ve konuk bulmakta epey zaman alıyor doğrusu :)

  YanıtlaSil
 11. Sanki benim durumumu anlatmışsın. Biz de güzel yemekler yapılıyor. Oğlum hadi resmini çekte yiyelim diyor;) Çocuk ta alıştı duruma. Ama dengesini kurmak lazım. Ben artık onlarla birlikteyken bakmamaya çalışıyorum. Önemli olan ailem çünkü. Zaman çabuk geçiyor giden zaman geri gelmiyor. Blog hobim devam edecek ama iş gibi olmayacaktır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sevdicancım benim için de hobi. Sevilen bir hobi tabii k yoksa zaman ayımayız. Belki o yüzden bu kadar keyifle yapıyoruz.

   Sil
 12. Sana katılıyorum Derya'cığım.Bağımlı oldum.Yayın giremeyince bloğuma ihanet etmiş gibi hissediyorum.İşler yetişmiyor. Saçalarım karman çorman, ay arkadaşları, kızlarımı kaçırmayayım, vefasızlık olur.Aynı duygular yani.Geçenlerde mama isteyen tatlı tekirimize öyle bir şiddetli 'Bi duuur!'diye bağırmışım ki, kediyi evin içinde bulmam zor oldu :))Küstü :( Ama beni çok neşelendirdin.Sağol canım.Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekür ederim Ece hanım. Seviyoruz ama bu ortamda olmayı hele ben uzakta olduğum için iyi gelyor.

   Sil
 13. Başlarda öyle oluyor sanırım, sonra toparlanıyor biraz daha..Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tşekkür ederim tabii benim daha 1 yıl oldu. Henüz çok yeniyim.

   Sil
 14. Bence bu durum herkes için geçerli.Artık herkes sosyal medyaya bağımlı hale geldi maalesef

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sadece blog olarak değil ama ben blog ve onunla ilgili hesaplar harici pek uğraş mıyorum.

   Sil
 15. Ben yazının başlığıyla ilgili bir yorum yapmak istiyorum. Bizim Evin Halleri dizisini çok severdi annem, yıllarca seyretmiştir, görünce hemen aklıma o geldi. Belki aynı anda ben de onun aklına gelmişimdir, bana bir dua daha yollamıştır. Koskoca bir kızı olan orta yaşlı bir kadınım evet ama bu iyi bir şeyler olunca annemin gittiği yerden bana dua ettiğini düşünmeyi sevmeme engel değil. = )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa o diziyi ben de biliyorum izlerdim severek :)

   Sil
 16. Ama ama ama çok tatlısınız ki sizlerden kopamıyoruz aksatıyoruz hepimiz işleimizi ama sizler için değer . Sevgiyle 😉❤️❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tigrisçim gerçekten manevi kazanımı büyük .

   Sil
 17. Yetişmenin imkanı yok ve çevreden mutlaka bir tepki geliyor. Bilgisayarın başında zaman su gibi akıp gidiyor. Ters giden bir şeyler var. Aslında farkındayım. Kendimi 'seviyorum bu uğraşları' diye düşünerek kandırıyor muyum diye düşünmeden edemiyorum! Bağımlılığın tarifine tekrar bakmalı! :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet blog işlerine dalınca zaman hemen geçiyor.

   Sil
 18. kaç yıl oldu blog yazıyorum bu şekilde etkilendiğim dönem yok denecek kadar az, belki kitaplar ile yapılan paylaşımlarda etkilenişim az ondan , bilemedim şimdi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmem belki herksin ayırdığı zaman veya yoğunluk farklıdır.Ben diğer blogları gezmeyi de seviyorum bir de spor bloğuma çok soru geliyor, spor programı isteyen oluyor o yüzden trafik biraz artıyor.

   Sil
 19. Hoşgeldin Deryammm :))))
  Ben gündüzleri nadir giriyorum malum benim ki hobi el işleri yapılacak ki yayınlansın:))) ama ben de tam bir gece kuşu oldum hoş hayatım boyunca 12 den önce yatan biri olmadım ama neredeyse sabahlar durum da 3- 3.30 lara kadar ee otur otur bana kilo olarak geri döndü ama blogumu ve blogcanlarımı çok seviyorum toplu halde gece eve gelmişsiniz gibi hissediyorum anlayacağın yalnız değilsin kuzum:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumları okuyunca içime su serpildi. Ciddi bir mesai harcıyoruz ama severek tabii ki.

   Sil
 20. oyy oyy valla at gibi koşturuyorum şu nankör ev işleri bitmiyor hele ki bir de bilgisayar başında oturup kaldın mı yandın ama bu bloggere filanda girmesen de olmuyor ki :) iki kelam ediyorsun iyi geliyor amaa :) güzel bir anlatım olmuş emeğinize sağlık ..

  YanıtlaSil
 21. Aynen öyle DERYA! Dalıp gidiyorum ben de!,, bağımlı oldum ki 😂😂😂 bazen yetişemiyoruz hem bloga hem ev işlerine o da ayrı yani 😂 birini halletsin diğeri kalıyor ee dediğin gibi ilgi bekleyenler de var... zor yaaa ama çok da zevkli... ne güzel blogger çevremiz de oldu, kaynasiyoruz, keyifli ortam... aman tadımız kaçmasın 😉 bloglamaya devam 😉 yeter ki yayın yazarken ocakta bir şeyler unutmayalım 😂😂😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Korecim keyifli bir ortam olmasa huzursuzluk olsa öyle olmaz. Seviyoruz tabii ki.

   Sil
 22. Ben kurstu, sınavlardı derken o kadar vakit ayıramıyorum ama bir elim hep telefonda, annem de ufaktan ufaktan söylenmeye başladı. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Telefonlr olmasa zaten bu kadar zaman ayıramayız.

   Sil
 23. Hepimizin başına gelen bir sorun maalesef ama kendimizi sınırlamayı bilmeliyiz. Kendimizi buraya kaptırırsak hayattan kopuk yaşamaya başlarız ki hiç hoş olmaz. Bence saatlerinizi belirleyin ve programlı bir şekilde devam edin blog işine. Diğer türlü insan çok zorlanıyor. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki canım herşeyi dengelemeye çalışıyorum en azından soru soranlara hemen anında bakmam gerekli diye düşünürdüm şimdi vaktim olduğunda dönüş yapıyorum.

   Sil
 24. blog konusunda aynıyım ben de senin gibi. :) ama ben yalnız yaşıyom hayat kolay :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep çim ben de evdeyim kendimin patronuyum şu anda yüzden rahatım. Çalışınca zor.

   Sil
 25. Deryacım yazın ayna oldu bizlere. Ama benim eklemek istediğim aslında tüm sosyal medya bizi hayattan kopardı. Şu satırları yazarken bile yemek hazırlamaya çalışıyorum bir yandan sanki kendimizi büyük bir şirketi yöneten yöneticiler gibi 10000 parçaya bölüyor sosyal ağ. Bir yere gittin swarmda yer bildir. Önemli günler geldimi facebookta kapak değiştir. Her dakikanı snapten video yap at. Twitter dı instagram dı watsupta gruplardı derken tamemen matrixte yaşar hale geldik. Ahhh ahh yakında şüphe edicem nefes alıp veriyormuyum diye😂😂😂😂😂

  YanıtlaSil
 26. Ben günde 12 saat çalışıyorum Derya'cım ama bir gözüm hep burada. Sevdiklerim yazmış mı, kaçırdığım oldu mu?! Hepimizde aynı dert var sanırım :)

  YanıtlaSil
 27. Ah Derya ben nasıl dağıldım sanıyorsun ;P ve neden ara vermek istedim ;( bir de üzerine uykusuzluk ve fırsat vermeyen ufaklık var... Nasıl yeteceğiz bilmem! :( Allah kuvvet versin! Yetişemiyorum artık ve çok üzülüyorum özlüyorum ;(

  YanıtlaSil
 28. Zor çok zor gerçekten. Birşeyleri özenle ve hakkıyla yapmak istiyorsan, çok zaman gerektiriyor. Ben kendime bir düzen kurmaya çalışıyorum. Gün içerisinde ofiste işlerim yoğun değilse, takip ettiklerimin yayınlarını okumaya ve yorumlamaya özen gösteriyorum. Bloğa haftada 2'den fazla yazmama kararı aldım, yoksa yorumlara ve yayınları izlemeye vaktim kalmıyor. Bir de akşam ve hafta sonları eşimle ortak kısıtlı zamanımızda, eğer acil değilse blog ile ilgili konulara bakmamaya özen gösteriyorum. Yoksa birşeyler aksıyor, evde sürekli elde telefon, laptop huzursuzluk oluyor.

  YanıtlaSil
 29. son 6-7 senedir bu moddayım ama eşim ya da çocuklar suçlama yaptığında hep itiraz halindeyim :))) çaktırma

  YanıtlaSil
 30. :) Beni yazmışsın.

  Ama yapacak bir şey yok, kendime iş kurmaya çalışıyorum. Ofisteymişim gibi belli saatler arasında çalışıyorum(blog + 2 proje.)Ama yetişemiyorum.

  Ben de bu konuda bir yazı hazırlığındaydım, işteyken geçmek bilmeyen zaman ışık hızıyla geçiyor şimdi. Tam tersi olması gerekmiyor muydu?

  YanıtlaSil
 31. Blog konusunda ben artık iyice frene bastım zaten çok sık yazı yayınlamazdm şimdi iyice düştü tabi bunda pc de yaşadığım sıkıntı da var yorumda çok nadir yapabiliyorum açıkçası bilgisayar bozulmuş iken bunu fırsat olarak kullanıp aileme zaman ayırmak istedim. Tabi kendime de :)

  YanıtlaSil
 32. Bloga takılınca evde hersey duruyorr o yuzden su sıralar kaptırmamaya çalışıyorum :) bende yemek yapmayı bile unutuyorum bilgi işlemci olduğum için tam kolik bir vaziyetteyim anlayacagın :)

  YanıtlaSil
 33. Deryacık(samimiyete binaen)ben de tam bu sebepten kendime"dur"dedim.Şimdi ağırdan alıyorum.Yoksa bıraksam önce evdekiler,sonra işyerindekiler ve tabiki de arkadaşlarım beni terk edecekti.Valla aynen sen.Önce en yakındakiler etkileniyor bu durumdan.Anlayacağın"dur"de bacım.Yoksa sana, ekmek su ve sevgi yok.😢😢😢

  YanıtlaSil
 34. Yazdıklarınıza katılıyorum.Gün geliyor insanı biraz esir ediyor ancak en büyük kafa dağıtma yöntemi bence :)

  YanıtlaSil
 35. ahh ahh aynıyız hepimiz çoğu yazımı çocuklar uyuyunca yazıyor gündüzde işyerinde vakit olursa düzenliyorum :)

  YanıtlaSil
 36. Bu yazıyı okurken çok güldüm,aklıma gelenler oldu :) Hepimize etkisi aynı bence :)

  YanıtlaSil
 37. Bazı blog yazarları yayını yapıp günün bir saatini yorum cevabını ayırıp sonra unutuyorlar herşeyi. Keşke onlar gibi olabilsem. Sosyal medya hesaplarımdan mailimden veya blogdan yorum gelince hemen yayınlamak istiyorum cevaplamak istiyorum insanlar üzülmesin yanlış anlamasınlar diye. Şirin Kanatlar ın aklına kesin ben gelmişimdir:)

  YanıtlaSil
 38. Bloglara bir not eklemeli mesela; 10:00 ile 20:00 saatleri arasında açığı diye. :)))

  YanıtlaSil
 39. Çok tatlısınız ya gerçekten vakitsizlik sorun oluyor benim içinde. Genelde geceleri belli bir zaman ayırıyorum artık ailem şikayet ediyor dengelemek gerek napalım :)

  YanıtlaSil
 40. Ben blogda çok taze olmama rağmen o kadar çok güzel destekler aldım ki ilk yorum geldiğinde gözlerim kalp kalp olmuştu resmen :):) Şimdi elimden geldiğince yeni arkadaşları dahada şevklendirmek için yorumlar atıyor ve deneyimli blogları takipe alırken vakit nasıl geçmiş anlamıyorum.. Sevgiler

  YanıtlaSil
 41. Duygularıma tercüman olmuşsun.Ben daha yeni olmama rağmen tepkiler çok.En çok da kızımdan.geçan gün lades tutuştuk kazanırsa ne isteyeceğini sordum; "O gün hiç bloğuna bakma dedi".Çocukların paylaşılmazı anneler nihayetinde.Ama ben buralarda olmaktan mutluyum.Bir ara yol bulup zamanı ayarlamak lazım.Bu arada ev işlerine fırsat bulmak da zorlaşıyor tabii ;))

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski