Ben Bunu Yazmam Mim' inde Yazılmayan

mim

Sevgili arkadaşım cafe tigris mim kuralları ile ilgili çok güzel bir yazı yazmıştı, buradan okuyabilirsiniz. Mimler, blog yazarları arasında yapılan eğlenceli aktiviteler de olsa bir kaç ufak tefek kurala uymanın önemli olduğunu düşünüyorum. Dört yıllık blog yaşamımda ilk kez ben bunu yazmam konulu bir mim hazırladım ve ne yazık ki yanıtlayan arkadaşlardan çoğunun mimi kimin başlattığından bahsetmediklerini farkettim. Oysa bahsetmek, düşünüp bu mimi ortaya çıkaran kişiye saygı, bahsetmemek ise yok saymak ve saygısız bir davranış bana göre. Ben kendi adıma bu tavıra çok kırıldım. Evet belki bilerek isteyerek yapılmış bir hareket değil ama bizim sorunumuz da bu. Olayların doğrusunu düşünmüyoruz. Aman ayıp olmasın diye de doğrusunu dillendirmiyoruz. Kral çıplak demedikçe de kral anadan üryan gezmeye devam ediyor. Ne yazık ki toplum olarak birçok görgü kuralını yok saymayı normalleştirdik.
Öte yanda mimi olması gerektiği gibi yapan arkadaşlara da teşekkür ederim. Ben de bir mim yazacağım zaman bunu kim başlatmış diye öğrenip o şekilde yanıtlıyorum.
Sizden ricam benim başlattiğım bir mim ise ve belirtmeyecekseniz yapmayın daha iyi. Farketmeden kırıyorsunuz çünkü.

31 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Haklısın canım. Ayrıca yazmaktan keyif aldığım, kendimi sorguladığım çok güzel bir mimdi. Bu güzel fikir için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Bir an korktum, ben de bu hatayı yapanlardan biri miyim diye. Gerçi bu konularda genelde dikkatliyim, yine de hemen kontrol ettim. Ben belirtmişim, rahatladım. Seni bu konuda çok haklı buluyorum. Ama insanız işte bazen de oluyor bu dikkatsizlikler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii bilmemek ayip degil ögrenmemek ayip demis atalarimiz. Kimse bahsetmezse hic ögrenilmez 😊

   Sil
 3. Evet gerçekten kötü bir durum. Dikkat etmek lazım.

  YanıtlaSil
 4. Kasıtlı olarak yapılmamış olsa da, olmasa daha iyi tabii ki... Ben mimi başlatanı yazarım ama dalgınlığıma gelip yazmadıklarım varsa da senin aracılığınla özür dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ilk basladigimda ben de mim nedir nasil yapilir bilmiyordum. Ama ögrenmek icin asla gec degil 😊

   Sil
 5. insan kendini met etmezse çatlarmış... :) o yüzden müsadenizle ve affınıza mağruren biraz met edeyim kendimi... :) Ben kimin başlattığını yazmakla kalmıyor, meraklı okuyuculara yardımcı olmak adına da isimlerin üzerine link veriyorum... Bu biraz sanki göz ardı edilen bir konu... aman banane arasın bulsun mu? diyoruz acaba... zaman zaman böyle düşündüğüm oluyor ve enaniyetimi her defasından yenip mimi paylaşana da davet edene de (bloglarına) link veriyorum... Artık çatlamam sanırım... Hayırlı güzel baylarmlar diliyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslinda mimin amaci da budur. Hem eglence hem desteklesme. Cok zor da olmasa gerek kimin baslattigini bulmak. Hatta twitterda yapan arkadaslardan birine benim baslattigimi yazdigimda. Kimin baslattigini bilmiyorum ilgilenmiyorum da gibi bir yanit aldim. Sahsen mimimin böyle düsünen bir arkadasin blogunda durmasindan da üzüntü duydum.

   Sil
 6. Sanırım çoğu kişinin aklına bile gelmiyor, hatırlattığın iyi olmuş :)

  YanıtlaSil
 7. Oyyy canım benim. Çok düşüncesiz insanlar olduk. Ayrıca çoğu arkadaşımız mim kurallarına uymuyor. Ben bu mimi yapmak istemiştim . Ama isteyen yapsın sözünü gördüğüm yerden kaçtım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Caniim ben seni mimleyeyim o halde, beni kirmazsin 🤗

   Sil
 8. Ach mensch, kopf hoch - es wird auch wieder bessere Zeiten geben. LG Romy

  YanıtlaSil
 9. Gidip baktım genelde yazarım ama yinede kontrol ihtiyacı duydum. Berlin Berlin bana pas atmıştı onu da seni de yazmışım. Kesinlikle haklısın bu konuda. Kırılma ama lütfen..
  Kocaman sevgiler..

  YanıtlaSil
 10. Kuralına uymak saygı göstermek lazım.

  YanıtlaSil
 11. Bu konu önemli.Biraz dikkat ve nezaket gerekiyor.Ben de elimden geldiğince bu hususa dikkat etmeye çalışıyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki birkac kisi farkina varir diye yazma geregi duydum.

   Sil
 12. Önemli bir konunun altını çizmişsin Derya. Acemi olduğum zamanlarda istemeden belki ben de bu tip bir hata yapmışımdır. Ama şimdi bu konuya azami gayret göstermeye çalışıyorum.

  YanıtlaSil
 13. Bu bir ince görüşlülüktür. Arkadaşlarımızın seninde dediğin gibi bunu art niyetle yapmadıklarına eminim ama biraz daha dikkat güzel olur elbette.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet o ince görüs kismi önemli. Tesekkürler yorumun icin 😊

   Sil
 14. Benim de başıma sıkça gelen bir durum maalesef. Hatta bir keresinde başlattığım mimin adı ve içeriği de değişime uğramıştı :D

  YanıtlaSil
 15. Haklısın canım daha dikkat etmemiz lazım bu konuya❤

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski